KOSMETOLOGIA STUDIA II STOPNIA

CZAS TRWANIA

2 lata = 4 semestry

MAGISTER

Uzyskany tytuł

POLSKI

Język wykładowy

FORMA

Niestacjonarna

Celem kształcenia jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów, edukatorów zdrowia i urody, posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu nauk medycznych i paramedycznych do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i wszystkie rodzaje cery z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury oraz profesjonalnych preparatów kosmetycznych.

W oparciu o współczesne trendy opierające się na holistycznym podejściu do klienta, studia dostarczają wiedzę z zakresu funkcjonowania całego organizmu, biorąc pod uwagę stan zdrowia, kondycję skóry oraz samopoczucie psychiczne człowieka.

Studia dostarczają niezbędnej wiedzy umożliwiającej dokonanie szczegółowej konsultacji kosmetologicznej, właściwe rozpoznawanie stanów chorobowych, a także prezentują możliwości współpracy ze specjalistami z rozmaitych dziedzin medycyny.

Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonych salach wykładowych, pracowniach kosmetycznych oraz chemicznych, pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej oraz specjalistów z przemysłu kosmetycznego, medycznego, chemicznego i farmaceutycznego.

Studia magisterskie na kierunku kosmetologia mogą podjąć również absolwenci innych kierunków studiów, pod warunkiem ukończenia kursu przygotowawczego organizowanego przez WSZUiE w Poznaniu.

Zwolnienie z kursu obejmuje kandydatów którzy:

  • posiadają dyplom technika usług kosmetycznych lub,
  • posiadają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych z zakresu kosmetologii, kosmetologii estetycznej bądź dermatologii estetycznej lub,
  • posiadają udokumentowany, co najmniej 24-miesięczny staż w gabinecie kosmetycznym, kosmetologicznym lub dermatologicznym

Wybór specjalności

Studenci w trakcie studiów wybierają jedną ze specjalności

Specjalność

Trychologia

CEL STUDIÓW:


Celem studiów jest kształcenie specjalistów w dziedzinie trychologii, posiadających odpowiednie umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną w zakresie schorzeń i problemów w obszarze skóry głowy i włosów. Celem tej specjalności jest także umożliwienie studentom kompleksowego podejścia do klienta trychologicznego poprzez przekazanie wiedzy z zakresu kosmetologii, dermatologii,
endokrynologii i dietetyki.

Zdobywane kompetencje i istota specjalności

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w trzech zasadniczych obszarach:

  • Diagnostyka i aparatura – praktyczne zapoznanie z narzędziami i aparaturą wykorzystywaną w pracy podologa (m.in. podoskop, plantokonturograf); poznanie zasad szczegółowej diagnostyki stóp. Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w dwóch zasadniczych obszarach:

  • Diagnostyka trychologiczna – nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu diagnostyki włosów i skóry głowy przy użyciu specjalistycznej aparatury (m. in. trichokamery, mikroskop, lampa Wooda, dermatoskop), a także analizy wyników laboratoryjnych w celu kompleksowego podejścia do klienta.
  • Pracownia trychologii praktycznej – zapoznanie studenta z zabiegami wykorzystywanymi w celu wspomagania leczenia różnych schorzeń i defektów skóry głowy i włosów (np. łysienie, łupież, świąd skóry głowy), pielęgnacji skóry głowy zmienionej chorobowo, a także umiejętnego łączenia różnych terapii, zabiegów i preparatów kosmetycznych, fryzjerskich i trychologicznych w celu uzyskania najlepszych efektów. 

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w trzech zasadniczych obszarach: Istotą studiów jest kształcenie kosmetologów – trychologów, wyposażonych w niezbędne kompetencje pozwalające na bezproblemowe zaistnienie na rynku pracy, gotowych do podjęcia pracy z klientami trychologicznymi.

Specjalność

Kosmetologia estetyczna

CEL STUDIÓW:


Celem studiów jest kształcenie profesjonalistów w zakresie kosmetologii estetycznej, posiadających wiedzę i
umiejętności z pogranicza kosmetologii, nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Studenci, którzy wybiorą tę specjalność, poznają zabiegi znacznie wykraczające poza podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą im na samodzielną pracę w gabinecie kosmetologicznym lub współpracę z lekarzem dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.

Zdobywane kompetencje i istota specjalności

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w dwóch zasadniczych obszarach:

  • Kosmetologia estetyczna i anti-aging – poznanie specjalistycznych zabiegów wykonywanych w celu powstrzymania procesów starzenia organizmu oraz jego efektów, zapobiegania i maskowania defektów urody, a także umiejętnego łączenia różnych terapii, zabiegów i kosmetyków w celu uzyskania najlepszych efektów. Wykorzystanie nowoczesnej i specjalistycznej aparatury w pracy z różnymi rodzajami skóry.
  • Holistyczne podejście do klienta – współpraca z dietetykiem, fizjoterapeutą, lekarzem, podologiem, trychologiem i specjalistami z innych dziedzin w celu umocnienia pozycji kosmetologa na rynku pracy. Nabycie wiedzy na temat wpływu diety, suplementacji, trybu życia na urodę i zdrowie. 

Istotą studiów jest kształcenie kosmetologów – praktyków, którzy będą dysponować odpowiednimi umiejętnościami praktycznymi i użytecznymi kompetencjami, pozwalającymi odnaleźć się na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.

Specjalność

Beauty Manager

CEL STUDIÓW:


Specjalność jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. Jej celem jest wykształcenie kosmetologów – specjalistów posiadających nie tylko umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania zabiegów kosmetycznych, ale także wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania, prawa, komunikacji i marketingu niezbędnych do prowadzenia beauty biznesu.

Zdobywane kompetencje i istota specjalności

Specjalność pozwoli na zdobycie zróżnicowanych kompetencji w dwóch zasadniczych obszarach:

  • Prawo i zarządzanie w branży beauty– zapoznanie z zasadami prowadzenia biznesu w branży beauty w zakresie przepisów prawnych, zatrudniania i zarządzania pracownikami, zarządzania finansami, prowadzenia komunikacji, negocjacji, ubiegania się o dofinansowania, a także analizy rynku kosmetycznego i konkurencji.
  • Współczesna kosmetologia – poznanie zabiegów, aparatury i kosmetyków z nowoczesnej kosmetologii, nabycie umiejętności wykonywania najpopularniejszych procedur wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach SPA.

Istotą studiów jest kształcenie specjalistów, gotowych do prowadzenia dochodowego biznesu w branży beauty dzięki wyposażeniu ich w kluczowe kompetencje przyszłości – kompleksowe rozwiązywanie problemów, kreatywność, zarządzanie ludźmi, negocjacje i współpracę w zespole.

Perspektywy zawodowe

25% wykładów

PROCES NAUCZANIA

25% czasu nauczania stanowią wykłady, zarówno stacjonarne jak i online.

75% zajęć praktycznych

PROCES NAUCZANIA

75% czasu nauczania stanowią zajęcia praktyczne na uczelni.

Praktyki zawodowe

PROCES NAUCZANIA

Studenci uczestniczą w praktykach zawodowych - 360h przez 2 lata.

Opłaty

FORMA NIESTACJONARNA

  • Opłata rekrutacyjna - 85zł
  • I rok - 699zł
  • II rok - 799zł

Opłata rekrutacyjna jest obowiązkowa i jest zwrotna w przypadku nie utworzenia kierunku. Płatności można dokonywać w ratach.

Studenci WSZUiE mogą ubiegać się o przyznanie stypendium i innych form finansowego wsparcia

Do pobrania

  • Kosmetologia, studia II stopnia, forma niestacjonarna, 2021-2023, (obecny I rok)
  • POBIERZ
    .pdf
  • Kosmetologia, studia II stopnia, forma niestacjonarna, 2020-2022, (obecny II rok)
  • POBIERZ
    .pdf

Zostań studentem WSZUiE

TYLKO W 4 KROKACH

Etap 1

Zarejestruj się

https://ehms.wszuie.pl/e-rekrutacja/

Wybierz poziom studiów (studia I, II stopnia lub podyplomowe). Następnie określ kierunek
(dietetyka lub kosmetologia) i formę kształcenia (stacjonarna lub niestacjonarna).

Etap 2

Dokonaj opłaty

Po rejestracji w systemie zostanie wygenerowany indywidualny numer konta bankowego, przypisany do
każdego studenta, na który należy dokonywać opłat.
Numer konta oraz termin i wysokość opłaty będą widniały w zakładce 'Płatności’.

Etap 3

Złóż dokumenty w biurze rekrutacji

Po poprawnej rejestracji, należy złożyć dokumenty w Biurze Rekrutacji znajdującym się w siedzibie
uczelni przy ul. Brzeźnickiej 3 w Poznaniu (pokój 105).
Dokumenty można również wysłać drogą pocztową lub kurierem na adres uczelni. Formularze należy
pobrać z zakładki „Druki” znajdującej się na indywidualnym koncie kandydata stworzonym po rejestracji.

Etap 4

Ciesz się studiami

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu z nami!

Specjalista ds. rekrutacji

  • Arkadiusz Skrzypczak
  • tel. 668617060
  • rekrutacja@wszuie.pl