Uczelnia

  • Misja i wizja
  • Władze uczelni
  • Pracownicy administracyjni
  • Struktura uczelni

Misja i wizja

WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA, URODY I EDUKACJI W POZNANIU

Wizja

Budowanie pozycji WSZUiE w Poznaniu jako uczelni oferującej studentom i słuchaczom praktyczny model uczenia się oparty na partnerskich relacjach dzięki zatrudnianiu zespołu profesjonalnej kadry, stale zwiększającej swoje kompetencje i doświadczenie zawodowe w branżach ściśle związanych z prowadzeniem zajęć dydaktycznych oraz dzięki stałej współpracy z przedsiębiorstwami i otoczeniem

Misja

Przygotowanie specjalistów z zakresu pielęgnacji ciała, dbałości o zdrowie oraz bezpieczeństwo zdrowia człowieka, odpowiedzialnych promotorów zdrowia i urody.

Władze uczelni

Prof. dr hab. n. med. Marian Grzymisławski

Rektor
Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu w 1965 roku

Studia na Wydziale Lekarskim AM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbył w latach 1965-1971

W 1971 został asystentem w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Człowieka jednocześnie podjął pracę lekarza w Klinice Endokrynologii AM Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w 1976 roku, natomiast wyniku zdanych egzaminów specjalizację I stopnia z chorób wewnętrznych uzyskał w 1976 a specjalizacje II stopnia z chorób wewnętrznych w 1979.

Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał w wyniku zakończenia cyklu badań naukowych dotyczących wpływu hormonów tarczycy na metabolizm tkanki tłuszczowej po publikacji rozprawy habilitacyjnej i kolokwium habilitacyjnym w 1992 roku. W tym czasie kontynuował pracę jako lekarz, kierownik pracowni dietetycznej przy Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych AM w Poznaniu W tym czasie uzyskał stanowisko prof. uczelnianego UM a następnie wyniku postępowania kwalifikacyjnego i pozytywnej opinii Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów w 1999 tytuł naukowy profesora nauk medycznych ( tytuł profesora zwyczajnego nauk medycznych w 2005).

Ważnym elementem pracy zawodowej było sprawowanie funkcji kierownika Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Metabolicznych i Dietetyki, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 1992-2016 a w latach 2016-2017 Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Metabolicznych i Dietetyki, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obowiązki Rektora Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji podjął 2020 roku. Prof. dr hab. n. med. Marian Grzymisławski przez wiele lat pracował jako członek i zastępca przewodniczącego Komitetu Żywienia Polskiej Akademii Nauk oraz Rady Naukowej Instytutu Żywności i Żywienia im. Prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie.

Profesor jest promotorem 22 zakończonych doktoratów w zakresie medycyny i nauk żywieniowych oraz recenzentem licznych prac doktorskich był także recenzentem w przewodach habilitacyjnych i postępowaniach zmierzających do uzyskania tytułu profesora nauk medycznych. Ważnym aspektem pracy jest autorstwo licznych publikacji oryginalnych oraz monografii, podręczników z zakresu dietetyki klinicznej i żywienia człowieka tak zagranicznych jak i polskich. Wspólnie z prof. dr hab. Janem Hasikiem pełnił funkcje sekretarza a dalej redaktora naczelnego reaktywowanego po kilkudziesięciu latach czasopisma naukowego Nowiny Lekarskie. Aktywność naukowa dotyczy także udziału w pracach Komisji egzaminacyjnych , do spraw przewodów doktorskich oraz opracowania i przedstawienia oryginalnych wykładów naukowych jak i wykładów studenckich w zakresie dietetyki, chorób dietozależnych , chorób wewnętrznych.

Mgr Aniela Goc

Kanclerz, założyciel uczelni

Mistrz kosmetyki, Założyciel i Kanclerz Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Wydziałów Zamiejscowych w Gdyni i Szczecinie, pierwszej tego typu Uczelni Wyższej w Europie.

Założyciel i współwłaściciel Policealnego Studium Kosmetycznego Anieli Goc w Poznaniu.

Prekursorka wszechstronnego kształcenia kosmetologów z bogatym dorobkiem zawodowym.

Aktywny organizator międzynarodowych i krajowych: Targów Kosmetycznych, Mistrzostw Makijażu Artystycznego, Festiwalu Mody Fryzjerskiej, Konkursów Makijażu Kobiety Dojrzałej, sympozjów oraz konferencji naukowych. Obserwator i Juror konkursów oraz targów kosmetycznych w Paryżu, Berlinie, Moskwie, Pradze i Budapeszcie. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Kosmetycznego.

Podejmuje ustawiczną współpracę z firmami kosmetycznymi z kraju i ze świata. Autorka licznych publikacji z dziedziny kosmetologii w miesięcznikach: “Salon i Elegancja”, “Beauty Forum”, “Nail Expert” oraz w prasie codziennej.

Dzięki swojej ogromnej pasji i wkładowi w rozwój kosmetologii, Aniela Goc została uhonorowana najwyższymi odznaczeniami, takimi jak: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Honorową Odznaką Zasłużona dla Miasta Poznania i Wielkopolskim, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę oraz Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski nadanych przez Prezydenta RP.

Jako Założyciel i Kanclerz Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu Aniela Goc godzi talent menedżerski z wizją nowoczesnej, profesjonalnej i przyjaznej dla studentów placówki naukowo-dydaktycznej. Jej zaangażowanie, pasja i wkład w rozwój kosmetologii oraz edukacji w tej dziedzinie są niezwykle doceniane i inspirujące.

Dr inż. Agnieszka Wiśniewska

Dziekan Wydziału Kosmetologii i Nauk Edukacyjnych

Absolwentka Politechniki Poznańskiej kierunku ochrona środowiska, doktor nauk chemicznych. Wieloletni pracownik laboratoriów badających próbki środowiskowe, początkowo na stanowisku laboranta, specjalisty analityka, później kierownika ds. jakości oraz kierownika laboratorium. Ekspert z zakresu systemu zarządzania i działalności technicznej laboratoriów. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w zakresie wdrażania systemu zarządzania laboratorium w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17025 w badawczym laboratorium środowiskowym, jak i w nadzorowaniu i doskonaleniu wdrożonego systemu.

Od wielu lat jest wykładowczynią przedmiotów związanych z chemią, ochroną środowiska, bezpieczeństwem i higieną pracy, a także zagadnień związanych z walidacją / weryfikacją metod badawczych oraz kontrolą jakości badań prowadzonych w laboratorium środowiskowym.

Poza działalnością uczelnianą, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc liczne szkolenia i audyty, zarówno z zakresu systemu zarządzania, jak i z zakresu działalności technicznej laboratoriów badawczych. Jest również zapraszana jako ekspert na konferencje, sympozja oraz seminaria naukowe w branży laboratoryjnej.

Pracownicy administracyjni